Omdat ik geen zin had om een complete nieuwe verdeler te kopen en ik een hei module ook geen oplossing vond, ben ik op zoek gegaan naar een andere oplossing.
De originele j888 ontstekingsmodule is niet los te vinden, zelfs 2de-hands niet. Daarop verder gezocht en via wat omwegen kwam ik op het spoor van de j885 ontstekingsmodule. Deze blijkt ook compatible te zijn met de kl01 ontstekingen van de mx-6 en een stuk makkelijker verkrijgbaar.
Dus de gok genomen en via ebay er een gekocht in Bulgarije.
Vandaag deze ingebouwd en zoals verwacht past hij gewoon.
Alleen 1 kleine aanpassing moeten doen aan de aansluiting van de bobinespoel
origineel J888:

Vervanger J885:

Rode streep geeft de aanpassing aan, heb deze aansluiting iets om moeten leggen.
Na deze aanpassing alles weer ingebouwd in de verdeler, ECU gereset.
Toen het spannende moment, het starten.. Daar kunnen we kort over zijn, de motor sloeg direct aan en liep als een zonnetje. Stuk gereden en merk het verschil best, motor pakt veel beter op en heeft duidelijk meer vermogen.
Na terugkomst de ECU nog eens in diagnose gezet, maar zoals verwacht, geen foutcodes meer.
Oftewel Missie geslaagt.
Wat heeft het dan gekost..Ik was nog geen 70euro kwijt incl. verzendkosten, ipv. 250euro voor een gereviseerde ontsteking of 350euro voor een hele nieuwe.